دستگاه لبه چسبان پرتابل نوار pvc

لبه چسبان نوار pvc –  دستگاه پرتابل : در کل دستگاه های لبه چسبان نوار سه نوع می باشند که عبارتند از : ۱- تمام اتوماتیک ۲- نیمه اتوماتیک ۳- پورتابل و یا همان قابل حمل بودن هستند . در دستگاه اتوماتیک قبل از آنکه نوار را بر روی غلطک قرار بدهید , ورق را روی ریل می گذارند , سپس تنظیمات مربوط به ضخامت ورق را انجام داده وچسب را در محفظه ی مخصوص گذاشته وبعد از تنظیم حرارت محفظه فعالیت خود را آغاز می کند . در نتیجه ی این فرایند فرد می تواند نتیجه ی خروجی کار خود را مشاهده کند . این فرایند در مورد نیمه اتوماتیک هم صدق می کند .

دستگاه لبه چسبان پرتابل

دستگاه لبه چسبان پرتابل

ولی قضیه در نوار لبه چسبان های دستی متفاوت می باشد . ضروری است که انسان تمامی کارها را خودش انجام دهد . تمامی کارهای مربوط به واحد PLC الزامی است توسط خود فرد صورت بگیرد . توجه داشته باشید که به منظور فشار دادن نوار روی ورق , توسط فرد , قدرت بدنی زیادی را می طلبد . با این حال دقت کار در دستگاه های اتوماتیک به مراتب بسیار بالا تر از دستگاه های ذکر شده می باشد و یا به عبارتی دقت کار این دستگاه بسیار پایین تر از دستگاه های اتوماتیک می باشد و همچنین با مرور زمان این امکان وجود دارد که نوار بازتر شود . همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید یک دستگاه پورتابل لبه چسبان بصورت شکل زیر می تواند باشد .

نکته ۱: قدرت بدنی فرد برای چسباندن نوار pvc روی ماده مورد هدف در استفاده از این نوع دستگاه در اهمیت بالایی برخوردار می باشد .

نکته۲ : در انتخاب چسب تعیین شده ( که بیشتر برای دستگاه ها به صورت قرص های دایره ای شکل , همچون شبیه به نفتالین ) به بازار وارد شده وسواس زیادی به خرج داده و درصد چسبندگی و نوع زرین بکار رفته را در نظر داشته باشید .

نکته۳ : به منظور بالا بردن کیفیت کار ضروری است که به مخزن تنظیمات درجه ی حرارت توجه شود , چون با بالا بردن درجه ی زیاد دستگاه شما با گذشت زمان قطعا آسیب خواهد دید .

نکته ۴ : در قسمت ابتدایی ورود اغلب این دستگاه ها یک کاتر یا همان ( برش دهنده ) وجود دارد . که درصورت لزوم می توانید به صورت دستی نوار را قطع کنید.

نکته ۵ : به منظورتنظیم ضخامت مورد نظر , در تمامی این دستگاه ها اهرم های کمکی تعبیه شده است . که بیشتر به منظور کارهایی که در بازار موجود می باشد , تعیین می گردد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *