روش های تهیه پی وی سی , تهیه pvc

پلی وینیل کلراید پی وی سی – PVC

روش تهیه پی وی سی : پی وی سی ( PVC ) هم مثل پلی الفین ها ( پلی اتیلن , پلی پروپیلن ) یکی از پلیمر هایی است که به علت توانمندی و قابلیت ترکیب پذیری PVC با نرم کننده ها و ساخت کامپاند ها ی مختلف و همچنین افزودنی های مختلف که پر مصرف بوده و خواهان زیادی دارد . دستیابی به طیف وسیعی از ورقه های پی وی سی – PVC و همینطور انعطاف پذیر و نرم بودن آن و بر خوردار بودن از امکان فرایندی بسیار آسان و استفاده از قطعات سخت و مناسب از یک سو و از سویی دیگر به عنوان ماده ی اولیه ایی که قیمت بسیار نازل و مناسب آن دیگر عواملی مهمی هستند که در افزایش چشمگیر روزانه ی PVC در دنیای تجارت دخیل می باشند . PVC توان این را دارد که با کلیه ی تمامی روش های موجود در ترموپلاست ها فرایند کرد که آنها را در زیر نام می بریم .

تهیه پی وی سی

روش های اکستروژنی که به منظور تولید لوله – کابل – گرانول سازی – فیلم های بادی – پروفیل در و پنجره مورد استفاده قرار می گیرد .

روش های پوشش دهی دورانی که با استفاده از پلاستیزول توپ – دستکش ( غوطه وری ) ساخته می شود .

روش های معمول تزریقی – فشاری که با هدف تولید کردن قطعات فنی و پیچیده pvc سخت مورد استفاده قرار می گیرد .

پلیمر های وینیل کلراید pvc  ترموپلاست هایی می باشند که از آمورف و پلار مقاومی در برابر شرایط نامساعد جوی – ماده های شیمیایی ایجاد شده و همچنین آتش سوزی های وسیع برخوردار می باشند . با تهیه کردن کوپلیمر های VC , و همچنین با مخلوط کردن دیگر پلیمر ها ( آلیاژ سازی ) توان ضربه پذیری این نوع ترموپلاست ها افزایش می یابد .

محصولاتی که از PVC تهیه می شود . اگر وجود آنها قابل مضر و نفوذ باشد سوزانده و یا دفن می کنند . حدود دراواسط سال ۲۰۰۳ فتالیت هایی که در اسباب بازی های کودکان مورد استفاده قرار می گرفت , ۶ نوع از آنها را اتحادیه ی اروپا مورد تحریم قرار داد .

این ماده ( پی وی سی ) در این سالهای آخر بیشتر, به دلیل مقاومت بسیار بالا و کیفیت بی نظیر آن جایگزین صنعت ساختمان سازی سنتی نظیر چوب و سیمان و همچنین سفال شده است .

صنعت پی وی سی استفاده های گوناگونی مثل نشانه های مغناطیسی کارت ها وغیره مورد استفاده قرار می گیرد .

محصولات فروشگاه آسونوار : نوار پی وی سی , نوار pvc

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *